کارخانه تولید اطلاعات چگونه میلیونر کلیکی می‌سازد؟

میلیونر کلیکی
چکیده مقاله: جعفرصادق پیران وبلاگ ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ ۲۱ دیدگاه 707 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۷/۰۵/۰۸
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

کارخانه تولید اطلاعات موضوع داغ میلیونرهای کلیکی است. از سال ۹۰ به بعد کارآفرین‌های آموزشی اینترنتی به شدت ظهور کردند. حتی برخی از این افراد در حوزه‌ آموزشی مدرک تحصیلی مرتبط نداشتند. همان طور که می‌دانید از ویژگی‌های بسیار مهم کارآفرینی اینترنتی فقط پرورش و گسترش سریع ایده با کمترین سرمایه ممکن است. کارخانه‌دارهای تولید اطلاعات با کسب …

کارخانه تولید اطلاعات موضوع داغ میلیونرهای کلیکی است. از سال ۹۰ به بعد کارآفرین‌های آموزشی اینترنتی به شدت ظهور کردند. حتی برخی از این افراد در حوزه‌ آموزشی مدرک تحصیلی مرتبط نداشتند. همان طور که می‌دانید از ویژگی‌های بسیار مهم کارآفرینی اینترنتی فقط پرورش و گسترش سریع ایده با کمترین سرمایه ممکن است. کارخانه‌دارهای تولید اطلاعات با کسب درآمد میلیونی و میلیاردی باعث تحول این صنعت در کشورمان شدند.

با افزایش تکنولوژی‌ و فناوری‌های روز دنیا این پتانسیل در بازار آنلاین جای خود را به خوبی باز کرد. از زمان ظهور اینترنت در خیلی از کشورها این رویداد باعث افزایش میلیونرهای کلیکی در کارآفرینی آموزشی اینترنتی شد. البته چون کسب و کار اینترنتی برای گسترش یافتن نیازمند تولید اطلاعات است؛ افرادی که بتواند باکیفیت‌ترین نوع محتوا را ارایه دهند؛ بالطبع نتایج خاصی را دریافت خواهند نمود.

در عصر حاضر به تولید به عنوان یک سلاح رقابتی نگریسته می‌شود. سازمان‌های تولیدی در محیطی پر از فشارهای رقابتی، تنوع در محصولات، تغییر در انتظارات اجتماعی و افزایش سطح توقع مشتریان، تورم، رکود، تحریم اقتصادی و نوسانات ارزی و دلاری در قرن بیست و یکم رو به رو شدند. چرخه عمر محصولات با کیفیت بالا فقط زمان کوتاهی در بازار رقابت دوام می‌آورند. جای خود را به محصولاتی که با ذائقه، سلیقه یا نیاز مشتریان سازگارند، می‌دهند.

بی توجهی به خواست مشتری، تاخیر در تحویل به موقع خدمت و کالا بسیار گران تمام می‌شود. شرایط فوق منجر به اهمیت اطلاعات برای سازمان‌های تولیدی، خدماتی و بازرگانی شد. آخرین بررسی‌ها حاکی از آن است که استراتژی رقابتی مبتنی بر بازار به تدریج جای خود را به چشم‌انداز استراتژیک مبتنی بر منابع خواهد داد. شرکت‌ها امروزه موفقیت را در تبعیت درست از قوانین، فرصتها و شرایط ایجادی در بازار می‌دانند.

عصر فناوری اطلاعات 

عصر فعلی را به دلیل ماهیت فضای مجازی و اینترنت عصر اطلاعات لقب گرفته است. چرا که امروزه اطلاعات به جزء تفکیک‌ناپذیر زندگی ما تبدیل شده است. اگرچه اطلاعات از دیرباز در زندگی بشر تاثیر بسزایی داشته است. آنچه که امروز اهمیت آن را صد چندان کرده است، شرایط نوین زندگی و افزایش سهم اطلاعات در آن است.

اختراع رایانه امکان پردازش سریع، ذخیره حجم انبوهی از داده ها را فراهم آورد. پیشرفت‌های بعدی در زمینه ارتباط بین رایانه‌ها و امکان تبادل داده بین آن‌ها، تبادل و انتقال اطلاعات را در سطح وسیعی ممکن ساخت. پیشرفت‌ها در زمینه الکترونیک و ارتباطات اعم از میکروالکترونیک، نیمه هادی‌ها، ماهواره و روباتیک؛ منجر به وقوع انقلابی در زمینه جمع آوری، پردازش، ذخیره سازی، فراخوانی و ارائه اطلاعات شد؛ که شکل‌گیری فناوری اطلاعات حاصل این رویدادها بود.

این فناوری به سرعت در حال رشد است. فعالیت‌ها و سرمایه گذاری‌ها در این زمینه به ویژه پس از ظهور اینترنت، بسیار چشمگیر است. دامنه علوم مرتبط با آن بسیار گسترده است. مباحثی نظیر علوم رایانه، مهندسی نرم افزار، مخابرات، هوش مصنوعی، سیستم‌های اطلاعاتی مدیریتی، سیستم‌های پشتیبانی تصمیم، مهندسی دانش، فناوری چندرسانه‌ای، مدیریت اطلاعات، امنیت داده و اطلاعات، داد و ستد و ارتباطات انسان – رایانه، ارتباطات گروهی مبتنی بر رایانه، روباتیک و پایگاه‌های اطلاعاتی اینترنتی را شامل می‌شود.

امروزه موارد استفاده فناوری اطلاعات را می توان در آموزش، مدیریت و سازمان، پزشکی، تجارت، امور نظامی، تولید و صنعت، تحقیقات، حمل و نقل، کنترل ترافیک و صنعت نشر به وضوح مشاهده کرد.

همان‎طور که می‎دانید انسان‎ها برای انتقال دانش خود از همان ابتدا به یک سری ابزارهای آموزشی دست یافتند. در قرن بیست و یکم ابزارهای جدیدی برای نشر و توزیع محصولات کارخانه تولید اطلاعات به وجود آمد.

کارخانه تولید اطلاعات چگونه میلیونر کلیکی می‌سازد؟

اگر فردی متخصص با دانش و تجربه کافی در زمینه ریاضی، فیزیک، مدیریت، بازاریابی، طراحی گرافیک، حسابداری، شیمی، حقوق، بورس، روانشناسی، صادرات، واردات، اخذ مجوزهای دولتی، مکانیکی، آشپزی هستید. یا هر تخصص دیگری دارید، می‎توانید دانش و اندوخته‎های خود را به دیگران به قالب‎های مختلفی انتقال دهید.

برای همین شما به عنوان یک مدرس، مشاور، نویسنده و متخصص صاحب یک کارخانه تولید اطلاعات عظیم و به‎روزی هستید که می‎توانید با بازاریابی اینترنتی و آفلاین از دانش خود به درآمد ماهیانه میلیونی برسید.

لزوم توجه به ارتقا سیستم آموزشی فعلی

یک مدرس و اساتید همان‌طور که می‌دانید در حالت عادی می‌تواند به آموزش در آموزشگاه، مدارس و دانشگاه‌ها به روش سنتی به انتقال اطلاعات بپردازد. در بهترین حالت می‌تواند بعد از طی چندین سال کلاس‌های خصوصی برگزار کند؛ تا از این طریق به درآمد قابل توجهی برسد. اگر زمانی به هر دلیلی فعالیتی را انجام ندهد، صد در صد هیچ گونه درآمدی نخواهد داشت.

بحث دیگر در آموزش رایج شما نمی‌توانید هر تخصصی را آموزش بدهید. چرا که شاید افراد کمتری در موقعیت جغرافیایی شما به آن آموزش علاقه نشان دهند. در بعد دیگر افراد از نظر زمانی همیشه مشکل حضور در یک کلاس را دارند؛ نمی‎توانند آن مهارت را یاد بگیرند. در تمامی این آموزش ها حضور خود مدرس اجباری هست. شاید دلیل اصلی اینکه مدرسان و مربیان و خیلی از افراد که به موفقیت نمی‌رسند؛ بحث معروفیت و برند شخصی است. علاوه بر دانش کافی باید شما زمان بیشتری را صرف کنید، که در برخی موارد به بیش از ۱۰ سال تلاش مستمر نیاز است.

ویژگی‎های متمایز کارخانه تولید اطلاعات با کارخانه تولید کالای خاص

 • با سرمایه حداقل یک میلیون تومان تا ۵ میلیون تومان، دسترسی به اینترنت، موبایل و کامپیوتر شما می‌توانید صاحب کارخانه شوید.
 • در شروع کار تمامی کارها باید توسط خود شما انجام شود؛ تا با تجربه بیشتر بتوانید نیازهای اصلی کسب و کار خود را شناسایی کنید. تا زمانی که نتوانستید درآمد لازم را برای استخدام همکار ایجاد کنید. به هیچ وجه زیر قرض و فشار مالی در ابتدای کار نروید. چرا که اگر به درستی عمل کنید تا یک‌سال می‌توانید هزینه‌های جاری خود و ۲ نیروی انسانی در مجموعه‌تان را تامین کنید.
 • در ابتدا به هیچ عنوان نیازی به یک شرکت پر زرق وبرق نخواهید داشت. از منزل‎تان با داشتن دسترسی به اینترنت قابل اجرا است.
 • کافی است که اطلاعات پایه و تخصص آن حوزه را ۲۰ تا ۳۰ درصدی داشته باشید؛ مشتریان بالقوه‌ای هستند که به دانش و اطلاعات فعلی شما نیاز دارند. با شناسایی و انتخاب بازار هدف مناسب می‎توانید به مشتریان قابل توجهی دست یابید؛ که قادر و حاضر به خرید محصول و خدمت شما باشند.
 • با روزی حداقل ۶ الی ۸  ساعت کار مفید می‎توانید اطلاعات با ارزشی را در یک حوزه بیاموزید؛ بعد محصولات آموزشی با کیفیتی را تولید نمایید.
 • افراد متخصص می‎توانند از همان ابتدا بدون داشتن نیاز به سایر رسانه‎ها شروع به آموزش آنلاین کنند. تنها با یک آموزش ۲ ساعته می‎توانید اولین درآمد آنلاین خود را از محصول تولیدی اطلاعات خود دریافت نمایید.
 • از همه مهم‎تر حتی می‎توانید زمانی که در حال خواب یا مسافرت هستید، کسب درآمد از اینترنت نمایید.
 • کارخانه تولید اطلاعات شما می‎تواند بیش از ۵۰ محصول و خدمت را به فرمت‌ها و قالب‌های مختلف آموزشی را جهت ارایه به بازار هدف تولید و ارایه دهد.
 • بعد از مدتی به شرط به روز بودن اطلاعات شما و حضور مداوم در رسانه‎های مختلف می‎توانید به یک متخصص برند شخصی در حوزه‎ی کاری خود تبدیل شوید.

بسیاری از افرادی که در این نوع کسب و کار اینترنتی (در ایران و سایر کشورها) فعالیت می‌کنند. خیلی ضعیف و غیرحرفه‌ای عمل می‌کنند و نه تنها نمی‌توانند مخاطبین کافی برای تجربه و دانش ارزشمند خود جذب کنند؛ بلکه روزبه‌روز این حرفه‌ی لذت‌بخش و مفید را برای خود غیرمؤثر و خسته کننده‌تر می‌کنند.

شاید شما هم جزء کسانی باشید که از دانش و تجربه ارزنده و مفید برای جامعه برخوردار هستید. لیکن توانایی جذب و متقاعد کردن یا ارائه ای مؤثر را در خود نمی‌بینید؛ درحالی‌که روی گنج نشسته اید، حسرت کسانی را می خورید که دانش و تجربه شما را ندارند اما از شما محبوب‌تر، مفیدتر و مشهورتر هستند!

راز این نکته:

آموختن مهارت‌ها و دانش لازم از اساتید این حرفه است؛ کسانی که قادرند برای صدها و یا هزاران نفر، پیوسته سخنرانی کنند  و افزون بر شهرت، محبوبیت و اثر بخشی و احساس مفید بودن، درآمد بسیار خوبی نیز برای خود ایجاد کنند.

اما مسئله اینجاست که:

بیشتر این افراد موفق یا نمی‌خواهند رمز و راز کارشان را برای دیگران بازگو کنند! یا نمی‌توانند به‌طور مؤثر و علمی، راه موفقیت‌شان و روانشناسی نهفته در روش خود را به علاقه‌مندان آموزش دهند!

 یکی از وظیفه اصلی مدیر آینده، به‌همراه تیم خود، قصد دارد تا به گروهی از شما که آزمون حضوری این دوره را با موفقیت سپری می‌کنید، تمامی آموخته‌ها و تجربه‌های ارزشمند و منحصربه فرد خود و هر آنچه برای موفقیت در این حرفه لازم است را به شما بیاموزد.
همچنین شما را همراهی و همیاری می‌کند تا تک‌تک مهارت‌ها را تا مرحله‌ی استادی یاد بگیرید و تمرین کنید؛ تا بتوانید دانش و مهارت‌هایی را که آموختید به راحتی به علاقه‌مندان خود، به‌طور شگفت‌انگیز و مؤثری منتقل کنید.

حتی اگر هم‌اکنون شما در این حرفه‌ی شریف و ارزشمند مشغول به فعالیت هستید، شرکت در دوره‌ی ۲۰ جلسه رایگان «مدرسان آینده» به شما کمک می‌کند تا:

هزاران برابر به اثرگذاری و محبوبیت و درآمدتان افزوده شود.
شما به طرز شگفت‌انگیزی از نتایج کارتان و آنچه که می‌توانید با آموختن ریزه‌کاری‌های این حرفه به آن دست یابید، حیرت‌زدهمی‌شوید.

چگونه موضوع‌هایی که متناسب سلیقه و مورد نیاز مخاطبین است را انتخاب کنید؟
چگونه یک همایش و یا کارگاه آموزشی موفق و مؤثر را از آغاز و تا پایان طراحی کنید؟
چگونه محصولات و دوره‌های آموزشی آتی خود را، روی صحنه به گونه‌ای عرضه کنید که مخاطبین مشتاق خریدشان شوند؟
چگونه بر ترس و اضطراب از صحبت در جمع‌ و دوربین غلبه کنید؟
چگونه سبک اختصاصی و ارزشمندی برای برگزاری دوره‌های خودتان خلق نمایید؟
چگونه مطالب کاملا علمی ومستند را با مخاطبان‌تان به اشتراک بگذارید؟
چگونه روشی مؤثر برای بازاریابی و فروش محصولات آموزشی خود طراحی و اجرا کنید؟
چگونه سطح انرژی مخاطبین‌تان را در هر آموزشی، پیوسته بالا نگه دارید؟
چگونه زمینه‌های تاثیرگذار و سودآورتان کشورمان را شناسایی و آن‌ها را به آموزش‌های جذاب تبدیل نماییم؟
چگونه گام‌به‌گام، فرآیند مناسبی برای اشل آموزش‌تان طراحی و آن را به صورت فوق‌العاده‌ای اجرایی نمایید؟
چگونه از توانمندی‌ها و استعدادتان برای مدیریت بهتر زمان در هر جایی بیشتر بهره‌مند شوید؟
و بسیاری نکات ارزشمند و کاربردی دیگری که برای ایجاد محبوبیت و اثربخشی در بین مخاطبان‌تان بهره‌مند شوید.

دوره مدرسان آینده برای انسان‌های مسئولیت‌پذیر و موثری طراحی شده است تا

اولا ارزش دارایی خود یعنی دانش و تجربه خود را می‌دانند؛
دوما می خواهند هم در کنار اینکه در زندگی خود و خانواده‌شان فرد موثری هستند، زندگی هزاران نفر دیگر هم می‌توانند موثر باشد.
در نهایت ما هم در ایرانی پر از مهر، صمیمیت، دانش، رفاه و موفقیت در تمامی ابعاد زندگی کنیم.

هم‌اکنون برای اینکه بدانید این دوره‌ی ۲۰ جلسه رایگان مدرسان آینده کمیاب و ارزشمند است پس همین الان در این دوره شرکت کنید؟!

اگر شما شور و اشتیاق و مصمم هستید. به طور یقین با باورهای خوبی که در این دوره یاد می‌گیرید؛ به جایی خواهید رسید که پول و ثروت و شهرت را نتیجه کارهای ارزشمندی خواهید دید که نه تنها زندگی خودتان را متحول خواهد کرد، بلکه ایران را جای بهتری برای زیستن خواهد کرد.

هشتاد میلیون ایرانی نیازمند مهارت ها و تجربیاتی ارزشمندی هستند که می‌تواند میلیاردها تومان برای همه جامعه صرفه‌جویی ایجاد نماید. در کنار این که از مهم ترین دارایی آنها یعنی زمان ارزشمندشان محافظت نماید.

شما می‌توانید جز مدرسان آینده‌ای باشید که به‌طور اثربخش، مثبت، سرنوشت هزاران انسان را با آموزش‌های کاربردی خود بهبود و رونق بخشید. پس بیایید تا کمک کنیم سرزمین‌مان جای بهتری برای زیستن و ارزشمندتر باشد که برای نسل حاضر و آینده میراث باارزشی را به ارث بگذاریم…

روش‌هایی مختلفی که می‌توانید با استفاده از محتوا، ایجاد ارزش بکنید و در نهایت به نتایج مالی خوبی دست یابید؛ محدود نیست. بیشتر تابع خلاقیت در خلق محتوا است.

 

برخی از روش‌های خلق و تولید محتوا 

 • فروش مستقیم

در این روش، محتوا، قیمت‌گذاری و مستقیم به مخاطبان در بازار هدف فروخته می‌شود. مایکروسافت، در ارایه هر نسخه از ویندوز، یک ناشر نسخه الکترونیک و چاپی کتاب‌ها،‌ یک قالب وب‌سایت، یک پلاگین یا ماژول CMS، یک اپلیکشن موبایل یا محصولات آموزشی دیجیتالی و پکیج به صورت آنلاین عرضه و به فروش می‌رسد؛ همه از این نوع هستند.

 • حق اشتراک زمانی

شما استفاده از محتوا را برای مدت معینی به طرف مقابل واگذار می‌کنید؛ پس از پایان مهلت معین، مخاطب دوباره باید ان را تمدید نماید.یک آنتی ویروس، با لایسنس یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و یک ساله را خریداری می‌کنید. بسیاری از نشریات در ایران و سراسر جهان نیز، به همین روش، فرصت دسترسی به اطلاعات را در اختیار کاربر قرار می‌دهند. همچنین اشتراک مجلات چاپی، کلوپ‌های فیلم آنلاین هم در این طبقه‌بندی قرار می‌گیرند.

 • حق اشتراک بر اساس تعداد دانلود

برخی از بزرگترین آرشیو‌های مقالات تحقیقاتی دنیا از این نوع هستند. با پرداخت مبلغی مشخص، به شما اجازه می‌دهد هر زمان که خواستید هر مقاله‌ای را که خواستید دانلود کنید. اما پس از تعداد مشخصی دانلود کردن، دیگر به شما این فرصت داده نخواهد شد.

مشاوران تلفنی خانواده در بسیاری از کشورها، حق اشتراک از این نوع می‌فروشند. شما با پرداخت مبلغی پول، می‌توانید در مجموع، مثلاً چهار ساعت با آنها صحبت کنید. ممکن است این اعتبار را در یک تماس تلفنی یا طی دو سال، طی هشت تماس تلفنی نیم ساعته هزینه کنید.

 • تبلیغات جانبی

ممکن است خود محتوا به صورت رایگان در اختیار همه قرار گیرد. اما از فضایی که در کنار آن قرار می‌گیرد، برای تبلیغ استفاده شود. سایت‌های خبری، عمدتاً بر اساس این مدل تولید محتوا، درآمدزایی می‌کنند.
محتوا به رایگان در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد اما فضای کنار صفحه، به خاطر بازدیدهای زیاد، به فضایی ارزشمند برای تبلیغات تبدیل می‌شود. بسیاری از نرم‌افزارهای رایگان موبایل هم این گونه هستند.

 • ترویج نام تجاری

درآمدزایی از این روش، مستقیم نیست. فرض کنید شما یک دفتر حقوقی دارید. بعید است تبلیغات مستقیم و کارت ویزیت و بروشور،‌ بتواند به سادگی برای شما مشتری ایجاد کند. اما فرض کنید یک دفترچه ده صفحه‌ای آماده کنید و سوالات حقوقی ساده مردم را که بیشتر از شما پرسیده می‌شود، در‌ آن بنویسید و پاسخ بدهید. حالا در صفحه‌ی آخر، توضیح کوچکی بنویسید که فلان دفتر حقوقی، برای ارائه خدمات مشاوره بیشتر در خدمت شما است.

این دفترچه بر خلاف بروشورهای تبلیغاتی دور انداخته نخواهد شد. حتی دست به دست هم خواهد شد. محتوا در این موارد لازم نیست همیشه مکتوب باشد. با وجود اینترنت، عرضه یک کتاب الکترونیک کوچک یا یک فایل صوتی یک ساعته رایگان هم می‌تواند به همان شیوه تاثیر داشته باشد.

تنها دو نکته باید مد نظر قرار داده شود:

نخست اینکه در چنین محتواهایی، بین هفتاد تا نود درصد محتوا باید کاملاً آموزشی و خالی از هر نوع تبلیغ باشد تا مخاطب احساس بد نداشته باشد.

دوم اینکه محتوا به حدی مفید است که دریافت کننده، آن را به دیگران منتقل کرده یا توصیه نماید.

 • محتوای ویروسی یا وایرال

این نوع محتوا معمولاً با دو هدف به کار گرفته می‌شوند:

هدف اول که طبیعتاً غیر اخلاقی است، تخریب نام برندهاست. حتماً شما هم از این پیامها و پیامکها در شبکه های اجتماعی دریافت کرده‌اید که: «لطفاً اطلاع رسانی کنید. الان یک نفر در فلان شهر فلان محصول فلان شرکت را خورد و مرد!». معمولاً خبرهایی از این دست، اگر کمی هوشمندانه تنظیم شوند به شدت ویروسی هستند و به سرعت بین مردم پخش می‌شود. حتی اگر خبر تکذیب هم شود، هنوز خیلی‌ها معتقد باقی می‌مانند که «خبری بوده» و الان پنهان شده. شرکتها گاهی به تولیدکنندگان محتوا برای تولید این نوع متن‌ها پولهای قابل توجه می‌دهند.

هدف دیگر که دولت‌ها و شبکه‌های بزرگ خبری، دنبال می‌کنند، جعل خبرهای بی‌خاصیت برای اندازه‌گیری میزان نفوذ شایعه در شبکه تحت سیطره آنهاست. امروز بسیاری از مردم در غرب جهان بر این باورند که هر فرد در طول خواب یک سال خود، حدوداً هشت عنکبوت می خورد. کمتر کسی می داند که این شایعه از سال ۱۹۹۳ توسط فردی به نام لیزا هولست ابداع شد تا میزان نفوذ خبری در شبکه تار عنکبوتی ارتباطی مردم در آن سالها سنجیده شود. عنکبوت هم به شوخی به خاطر همین هدف انتخاب شده بود. وگرنه مورچه یا پشه، باورپذیرتر به نظر می‌رسید!
احتمالاً حدس می‌زنید که این تحقیقات برای چه نهادها یا سازمانهایی می‌تواند مفید باشد.

 • استفاده از محتوا برای ایجاد رسانه‌های اجتماعی

حتماً شما هم مشاهده کرده‌اید که صفحه‌هایی در اینستاگرام یا فیس بوک یا سایر شبکه‌های اجتماعی وجود دارند که تعداد فالورهای آنها به صدها هزار نفر می‌رسد. این صفحه‌ها عملاً رسانه‌ای جدید بر بستر شبکه اجتماعی شده‌اند؛ خود می‌توانند به سادگی به تبلیغ و اطلاع رسانی مشغول شوند.

طبیعی است اینجا نیز مهم‌ترین نکته، استراتژی درست در تولید محتوا است.

فرض کنید شما امروز، در یکی از شبکه‌های اجتماعی صفحه‌ای داشته باشید که حاوی نکاتی برای تربیت فرزند باشد. به سادگی می‌توان پس از چند ماه – اگر محتوا هوشمندانه تنظیم شود – صفحه‌ای با بیش از صدهزار تعقیب کننده داشت. حالا با خود فکر کنید که یک مجموعه که مهدکودکی خاص و تخصصی را ایجاد کرده، برای اینکه نام و توضیحات آن در این صفحه منتشر شود چقدر حاضر است پول بدهد؟
البته بدیهی است که سهم تبلیغات در هر رسانه‌ای از جمله این رسانه باید پایین بماند وگرنه اثربخشی و مخاطب خود را از دست خواهد داد. مثالهای از این دست در سطح ایران و جهان کم نیستند.

 • ایجاد سایت‌هایی پر ترافیک با محتوای تخصصی

شبیه مورد هفتم را می‌توان در مورد سایت‌ها هم انجام داد. با توجه به ضعف شدید فضای وب – خصوصاً فضای وب فارسی – کافی است در مورد یک موضوع، مطالب متعدد بنویسید. مطالبی که «متعلق به شما بوده و کپی نباشد». به سرعت موتورهای جستجو سایت شما را در صفحه‌ی نخست قرار خواهند داد و پس از آن، می‌توان از همان صفحه استفاده تجاری کرده یا از محل تبلیغات آن، کسب درآمد نمود.

شاید برای شما جالب باشد که نویسنده این مطالب، یک بار مطلبی درباره «یادگیری زبان انگلیسی» در نوشته های شخصی‌اش منتشر کرد. بلافاصله پس از چند روز این نوشته در صفحه اول «گوگل» پدیدار شد و هنوز هم با جستجوی «یادگیری زبان انگلیسی» آدرس آن مطلب را مشاهده می‌کنید.

بدیهی است کسب و کار من، به یادگیری زبان انگلیسی ارتباطی ندارد. اما اگر داشت، الان بدون هرگونه تبلیغی می‌شد از همین موقعیت استفاده کنم. این نشان می‌دهد که در میان انبوه کسانی که کلاسهای زبان برگزار می‌کنند و هزینه‌های سنگین صرف تبلیغات می‌کنند، کمتر کسی حوصله به خرج داده تا چند پاراگراف، متن – بدون کپی برداری از دیگران – درباره‌ی زبان انگلیسی بنویسد!

در مورد تولید محتوا، می‌توان خیلی بیشتر حرف زد. آنچه خواندید، تنها مثال هایی ساده و ابتدایی بود تا تصویری شفاف‌تر از این حوزه به دست آید. به نظر می‌رسد برای جوانانی که تازه وارد بازار کار می‌شوند، تولید محتوا، یکی از کارهای تخصصی و کم هزینه‌ای است که در عین کم هزینه بودن، به دلیل ارزش بالایی که برای بازاریابی و تبلیغات شرکت ها داراست، میتواند درآمدزایی خوبی هم داشته باشد.

مدیریت زمان یک کارخانه‌دار اطلاعات:

بخشی از زمان شما باید به یادگیری حرفه‎ای و به روز در حوزه‎ی کاری خود و بخش دیگر به تولید اطلاعات و بخش دیگر به بازاریابی اطلاعات اختصاص یابد. در این صورت است که شما خواهید توانست به یک مدیر تمام عیار کارخانه‎دار اطلاعات تبدیل شوید.

 • یادگیری مستمر در حوزه‌کاری و بدون وقفه
 • تولید محتوا به فرمت‌های مختلف متنی، صوتی و ویدیویی
 • بازاریابی و بازاریابی اینترنتی که ۶۰ درصد زمان خود را به آن اختصاص دهید.

پس اگر تخصص و دانشی دارید و علامند هستید؛ چرا این اطلاعات را در اختیار سایرین قرار نمی‎دهید؟

همان‎طور که می‎دانید دیگر تاریخ مصرف اطلاعات خیلی کاهش یافته است؛ حداکثر به شش ماه رسیده است، پس چرا در این زمان کوتاه با ارایه دادن آن به دیگران کسب درآمد نمی‎کنید؟

اگر شما خواهان درآمد پایدار از اینترنت هستید، باید به دنبال ابزارهای جدیدی برای ارایه دانش و اطلاعات خود باشید؛ در عصر کنونی با پیشرفت تکنولوژیکی و فناوری اطلاعات شما می‎توانید به روش‎های مختلفی کسب درآمد از اینترنت نمایید. پس فکر نمی‎کنید که وقت آن رسیده است، که برای داشتن درآمد پایدار و رسیدن به استقلال مالی اقدام کنید؟

کارخانه تولید اطلاعات چیست؟

باید شما به این کارخانه به دید یک سیستم آموزشی نگاه کنید. این کارخانه شامل بخش یادگیری، تولید اطاعات و همچنین بازاریابی و فروش محصولات آموزشی است. با کنار هم چیدن این بخش‎ها و سازماندهی سیستمی خواهید توانست؛ در کمتر از سه سال به درآمد ۱۰ میلیون تومان در ماه برسید. پس توصیه می‎کنم به مدرسان آینده ای بپیوندید؛ در زمینه تخصصی و علاقه خودتان به تولید اطلاعات بپردازید؛ تا به یکی از پردرآمدترین شغل‎ها در دنیا یعنی میلونرهای کلیکی امسال و سه سال بعد تبدیل شوید.

 محصولات رایج کارخانه تولید اطلاعات که باید با آن آشنا شوید:

در کارخانه اطلاعات بیش از ۵۰ نوع محصول را می‎توان تولید کرد. که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره خواهم کرد:

 •  محصولات متنی مانند کتاب، کتاب الکترونیکی، جزوه‌های آموزشی و …
 • محصولات صوتی که برای تولید آن به یک دستگاه موبایل و نرم افزار یا دستگاه ضبط صدا نیاز دارید.
 • محصولات تصویری که با یک دوربین فیلمبرداری و حتی با برخی از گوشی‎های موبایل قابل تهیه است.
 • برگزاری آموزش‎های آنلاین که با یک ارتباط اینترنتی، کامپیوتر و هندزفری قابل ارایه است.
 • چاپ کتاب
 • کتاب الکترونیکی به صورت pdf، epub
 • خبرنامه
 • جزوه آموزشی
 • مقاله‎نویسی در حوزه‎ی کاری خود
 • عضویت ماهیانه یا دانلودی در سایت
 • اپلیکیشن موبایل
 • برگزاری کارگاه های یک روزه
 • برگزاری سمینار آموزشی
 • سی دی‌های آموزشی به صورت صوتی
 • سی دی های آموزشی به صورت ویدیویی
 • برگزاری وبینارهای آنلاین
 • برگزاری دوره های آموزشی حضوری
 • برگزاری دوره های آموزشی آنلاین
 • تهیه نرم افزارهای آموزشی
 • برگزاری کارگاه آموزشی در تلگرام
 • مشاوره تخصصی به سایرین
 • برگزاری دوره ها برای سایر مدرسان
 • شرکت در سمینارهای دیگران به عنوان سخنران
 • انتخاب شرکای تجاری در سایر حوزه ها
 • ترجمه کتاب نویسندگان خارجی در حوزه ی کاری خود
 • برگزاری سمینار و دعوت از اساتید و سخنرانان خارجی و داخلی
 • پکیج های آموزشی
 • شرکت در نمایشگاه های تجاری و فرهنگی
 • تاسیس مدرسه تخصصی در آن رشته
 • انتشار مجله تخصصی
 • برگزاری دوره ی آموزشی ۳ روزه به همراه گردش در یک منطقه توریستی
 • و …

تجهیزات و لوازم مورد نیاز یک میلیونر کلیکی

برای تولید محصولات کارخانه تولید اطلاعات حداقل یک میلیون و حداکثر پنج میلیون تومان سرمایه نیاز دارید. البته هیچ کسب و کار آفلاینی را نمی‌شناسیم که با کمتر از پنجاه میلیون تومان راه‎اندازی کرد. البته شما با همان موبایل هوشمندی که در دست دارید؛ می‌توانید با کیفیت‌ترین محصولات آموزشی را تولید کنید. به مرور زمان و با افزایش توانمندی مالی بهتر است این ابزارها و تجهیزات حرفه‌ای دیگری نیز خریداری کنید.

 • رایانه یا لپ‎تاب با حدود قیمتی یک الی دو میلیون تومان می‎توان تهیه نمایید.(مک بوک پرو ۱۳ الی ۱۵ اینچ)
 •    پرینتر جوهرافشان اپسون جهت تهیه کاور دی‎وی‎دی، چاپ روی دی‎وی‎دی، تهیه جزوات آموزشی و دستورالعمل،… که با چاپ آن‎ها در این پرینتر هزینه‌ها به شدت کاهش می‌یابد. اگر این کار را به چاپخانه بسپارید، هزینه زیادی را متحمل خواهید شد و کمتر از هزار عدد نمی‎توانید سفارش دهید.
 • هدست یا ضبط صدای خبرنگاری با حدود قیمتی ۱۵۰ تا یک میلیون تومان جهت ضبط صدا برای آموزش‎های با کیفیت صوتی استفاده می‎شود. Voice Recorder سونی بهترین مارک در بازار است که ویرایشگر صوتی، حذف نویز بر روی آن موجود می‎باشد که نیازی به ضبط صدا در استودیو اکواستیک نخواهید داشت.
 • اینترنت پرسرعت  ADSL
  در حال حاضر قیمت یک‎ساله آن در بسیاری از شرکت‎ها با ۱۵۰ گیگابایت ترافیک ماهیانه و سرعت ۸ مگا بایت در ثانیه حدود قیمیتی ۵۵ هزار تومان تهیه کنید. مودم ADSL چهار پورته، تک آنتن وایرلس ۶۰ الی ۱۵۰ هزار تومان می‎توانید تهیه نمایید.
 • البته با پیشرفت تکنولوژیکی در ساختار گوشی‎های موبایل و با تهیه پایه و نگهدارنده موبایل نیز می‎توانید فیلم آموزشی تهیه کنید.
 • دوربین دیجیتال کانن مدل Eos 80D EF S به همراه لنز ۱۸-۱۳۵ میلی متر f/3.5-5.6 IS USM بهترین نوع دروبین برای عکاسی و فیلم‌برداری جهت تولید محصولات آموزشی
 • پرده کروماکی سبز رنگ ۳*۵ متر
 • سه پایه نگهداری پرده کروماکی و دوربین دیجیتالی کانن
 • میکروفون یقه‌ای بی‌سیم یا باسیم حداقل ۳ متر
 • فلاش استودیویی ۳ عدد با سافت باکس ۴۰۰ تا ۶۰۰ ژول
 • پرزنتر لاجیتک مدل Spotlight
 • ویدئو پروژکتور پاناسونیک با قابلیت HDMI رزولوشن و کنتراست بالا

 

البته مدرسان آینده باید توجه داشته باشند که قرار نیست در ابتدا به تمامی این تجهیزات مجهز شوید. فقط تجهیزاتی با مدل‌های مشخص را برای دریافت بهترین نتایج خدمت‌تان معرفی شد. شما در شروع فقط با امکاناتی که در دسترس دارید، باید تمامی کارها را به نحو مطلوبی انجام دهید.

وظایفی که بر عهده یک کارخانه‌دار تولید اطلاعات است:

 1. روند افزایشی مطالعه، یادگیری و جستجوی منابع به‎روز در حوزه‌ فعالیتی خودتان یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید هر روز انجام دهید. بنابراین علاوه بر مطالعه کتاب‎های تخصصی باید از آموزش‎های افراد مطرح چه در ایران و چه در خارج از ایران غافل نشوید. با شرکت در سمینارها، تهیه دی‎وی‎دی‎های آموزشی این افراد از دید گسترده‎ای در صنعت آموزشی خود برای تولید اطلاعات به روز برخوردار شوید.
 2. تولید اطلاعات و محتوای آموزشی با کیفیت دومین وظیفه اصلی شما است؛ متناسب با نیاز مشتریان بالقوه در بازار هدف به شکلی ملموس که افراد را ترغیب و تشویق به یادگیری آن مطالب می‎نماید. اگر بتوانید این مطالب را با آموزش‎های کوتاه همراه نمایید. طوری که فرد مشتاق یادگیری بیشتر و پیگیری آن مطالب با نتیجه مطلوب باشد. شما نیاز بازار هدف‎تان را بهتر درک و آن‌ها را با موفقیت حل خواهید کرد.
 3. ایجاد تریبون اختصاصی برای رشد و توسعه کسب‌وکار از طریق تدوین استراتژی بازاریابی سالیانه برای ارایه محصولات آموزشی آنلاین و مهم‎تر از آن اجرای دقیق استراتژی بازاریابی است.
  منظورم دقیقا نمایش محصول‌های آموزشی اینترنتی و برندسازی آن در رسانه‎های مختلف رایگان و پولی در طول سال است. هرگز وقت خود را در برخی رسانه‎های نامناسب به هدر ندهید، همیشه به دنبال موقعیت‎سازی‎های مختلف همراه با تعیین شرکای تجاری مناسب باشید. در مکان‎هایی با بازدهی بالا و ناب که هیچ‎کس به آن‎ها توجه نمی‎کند؛ حتما حضور داشته باشید.
 4. معرفی محصولات بسته به حجم و قیمت آن را طبق برنامه‎ی منظم و مشخص از قبل تعیین شده انجام دهید. تا افراد به آن نیازی که قبلا اصلا به آن توجه نداشتند، پی ببرند.
 5. به هیچ عنوان در کمپین تبلیغاتی خود به کاربردهایی اشاره نکنید؛ که در عمل و با خرید این محصول افراد به آن دست نخواهند یافت. یعنی از اغراق بیش از اندازه استفاده نکنید در این حالت سطح توقعات افراد بالاتر از آن چیزی خواهد شد که انتظار داشتند. یعنی ذهنیت کاربردی و مفهوم ذهنی آن را به شیوه‎ی درست ارایه دهید. برای این کار می‎توانید از مطالعه کمپین‎های تبلیغاتی مختلف که افراد موفق که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهم کرد را رصد کنید.

افکار سمی و اشتباهات مهلک در صنعت تولید اطلاعات

 • مدرس باید فرد معروفی در حوزه‎ی خود باشد. دیگر زمان آن رسیده است؛ که با اصلاح نگرش خود به موضوع فروش و بازاریابی بر این موضوع غلبه نماییم. من به هیچ عنوان منکر برند شخصی بودن از اساتیدی که در ادامه نیز به برخی از این بزرگواران اشاره خواهم نمود، نیستم. ولی اگر شما بازار هدف‎تان را به خوبی شناسایی کنید و کمپین تبلیغاتی حرفه‎ای را با ارایه دید کلی از آن محصول و مشتاق کردن افراد برای دست یافتن آن استفاده نمایید؛ صد در صد در فروش محصول آموزشی خود موفق خواهید بود.
 • داشتن مدرک تحصیلی بالاتر، سن و تجربه‎ی کم علت دیگری است که خیلی از دوستان خود را از داشتن کارخانه تولید اطلاعاتا محروم می‎کنند. خیلی از افراد حتی با داشتن مدرک بالاتر نمی‎توانند به عنوان یک متخصص در حوزه‎ی عملیاتی وارد شوند. چون خیلی از ما فقط به بحث آکادمیکی و تئوری مباحث آشنا هستیم. پس خیلی نمی‎توان به مدرک دانشگاهی اهمیت داد.
 • هر مربی و مدرسی متناسب با دانش خود می‎تواند گوشه‎ای از بازارخاصی را هدف قرار دهد. اگر شخصی اطلاعات بیشتری در اختیار داشته باشد، می‎تواند بازار خاصی در میان نیمه متخصصان و غیر متخصص آن رشته انتخاب نماید. اگر شما فردی هستید که اطلاعات زیادی ندارید باز هم می‎توانید مخاطبان مناسبی را برای محصولات خود پیدا کنید. حتی فروش به این افراد خیلی راحت‎تر از سایرین است. الان فردی نمی‎تواند ادعا کند که ما به حسابداری، زبان، اینترنت، بازاریابی، مدیریت، موفقیت و خیلی علم‎های دیگر نیازی نداریم.
 • برای پیشرفت در کارآفرینی آموزش دو پارامتر اساسی وجود دارد:
  یکی انتخاب گوشه‎ای از بازار
  دوم تشخیص نیاز اصلی افراد در حالی که خودشان نمی‎دانند.
 • استراتژی قیمت‎گذاری پایین: اگر شما دو گزینه‎ی قبلی را به دقت انتخاب کرده باشید.
  منظورم افرادی که در بازار هدف شما وجود دارند که حاضرند برای در اختیار داشتن اطلاعات شما بیش از آن که تصور کنید؛ سرمایه‎گذاری نمایند. به شرط با کیفیت و کمیت بالای مطالب همراه با افزایش ارزش مفهوم ذهنیتی آن محصول در میان مخاطبان باشد. اپل از این روش تبلیغاتی استفاده می‎نماید.

افراد زیادی در این حوزه هستند که می‎توانید شما نیز در آینده‎ی نزدیک به یکی از این افراد مطرح در این زمینه تبدیل شوید. البته در ابتدا کارآفرینان آموزشی که هر کدام یکی از برندهای مطرح در کل کشورمان هستند خدمت‌تان معرفی می‌شود. ولی در انتها به معرفی ۱۰ کارخانه‌دار تولید اطلاعات اشاره خواهم کرد که در کمتر از پنج سال به درآمدهای میلیاردی در سال رسیدند. البته هر یک از این اساتید بزرگوار واقعا تاثیر زیادی در زندگی افرادی همچون من داشته‌اند که هر چقدر از تلاش‌شان بگویم و بنویسم، خیلی کم گفتم.

 

کارخانه تولید اطلاعات (آموزش آنلاین)

یکی از اساتید مطرح در حوزه بازاریابی که در خیلی حوزه‌ها تاثیرگذار است. حتی وب‌سایت‌های مختلفی را که در ادامه به آن اشاره خواهم کرد؛ از دستاوردهای این استاد بزرگ بوده است که با متانت تمام خود را معلم بازاریابی در ایران معرفی می‌نماید. کتاب‌های بسیاری از ایشان با عناوین مختلف نگاشته شده است که در خیلی از دانشگا‌ه‌های ایرانی معرفی و به کار گرفته می‌شود. آموزشگاه بازارسازان نیز به ایشان تعلق دارد که دوره‌های مختلفی را می‌توانید در این مجموعه آموزش ببینید.

 

مجموعه خدمات ایشان تحت عنوان خانواده TMBA ارایه می‌شود، هر کدام از این خدمات در وب‌سایت‌های مختلفی ارایه می‌شود؛ که بهترین نقطه قوت برای پوشش خدمات مختلف و از نظر بهینه‌سازی سایت است.

 • آموزشگاه بازارسازان
 • دپارتمان مشاوره بازاریابی
 • انتشارات بازاریابی
 • فروشگاه اینترنتی بازاریابی
 • استعداد شناسی
 • کانون تبلیغات ضمیر بازار
 • دو ماهنامه توسعه مهندسی بازار
 • ماهنامه بازایاب بازارساز
 • تحقیقات بازار
 • روز نوشته‌ها
 • پایگاه خبری مارکتینگ نیوز
 • رادیو صدای بازاریابی
 • مارکت پلیس بازاریاد
 • بازاریابی حسی
 • بازاریابی عصبی و نورو مارکتینگ

این مجموعه وب‌سایت‌ها هر کدام مستقلا همه زیر نظر استاد پرویز درگی مدیریت می‌شود.

 

 

کارخانه تولید اطلاعات (آموزش آنلاین)

استاد محمود معظمی هم یکی از اساتید با تجربه در حوزه فروش که دوره معروف ایشان تحت عنوان نوابغ فروش ارایه می‌شود. آخرین دوره‌ ایشان در حال حاضر دوره کوچینگ استادی است که برای پرورش افرادی که در یک حوزه تجربیات خاصی دارند برگزار می‌شود.

اما ایشان هم یکی از افراد تاثیرگذاری هست که کارگاه‌، سمینار، دوره‌های مختلفی را تحت عناوین جذاب برگزار کرده است. این استاد بزرگوار با بهره‌برداری از دانش و تجربیات زیادی که در حوزه فروش، روابط، ثروت دوره‌های آموزشی مختلفی را برگزار کرده است.

وب‌سایت قبلی ایشان با طراحی اختصاصی و دامنه کانادایی با نام خودشان پایه‌گذاری شده بود. در حال حاضر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس و دامنه ir فعالیت‌های خود را در فضای مجازی مدیریت می‌کند. دوره‌های صوتی، ویدیویی، کتاب الکترونیک و کتاب چاپی ایشان و همچنین شرکت در همایش‌ها و کارگاه‌ها می‌توانید از سایت ایشان دیدن فرمایید.

 

 

پدر بازاریابی ایران لقب این استاد گرانقدر و شریف است. مطمئنا در روند رشد خیلی از برندها تاثیر مستقیم زیادی داشته است. ایشان هم بیشتر به عنوان مشاور بازاریابی و آموزش در دانشگاه فعالیت می‌کنند. هچنین دکتر احمد روستا کتاب‌های ارزشمندی را در حوزه مارکتینگ و برندینگ ترجمه یا تالیف نموده است.

دانشجویان رشته مدیریت بازرگانی مطمئنا با کتاب سه استاد در بازاریابی آشنا هستند که شامل دکتر روستا، دکتر ابراهیمی و مرحوم دکتر داور ونوس است.سایر کتاب‌های دکتر احمد روستا:

 • مدیریت بازاریابی
 • اصول بازاریابی داده‌محور
 • عوامل اساسی موفقیت
 • برندسازی اسلامی
 • بازاریابی حسی
 • بازاریابی تاثیرگذار
 • راهگشای فروش
 • بازاریابی بین‌المللی
 • بازاریابی تلفن همراه
 • ۱۰۰ اصل رهبری برای همه زمان‌ها
 • برند‌آفرینی شخصی خلاق
 • لغزش برند
 • و…

علاوه بر فعالیت‌های علمی ایشان به عنوان سخنران همایش‌ها و سمینارهای زیادی را در کشور برگزار نمودند.  وب سایت ایشان هم با سیستم مدیریت محتوای جوملا ساخته شده است.

 

کارخانه تولید اطلاعات (آموزش آنلاین)

 

دکتر علی شاه حسینی بنیان گذار مباحث مدیریت بر خود در ایران و همچنین سخنران ، نویسنده ، کارآفرین ، محقق و کارشناس برنامه های رادیو و تلویزیون هستند که مباحث شیرینی را به شرکت‌کنندگان در سمینار‌های‌شان ارایه می‌دهند.

دکتر شاه حسینی، سال اولی که وارد دانشگاه شد، درواقع به‌عنوان داوطلب ذخیره وارد رشته دانشگاهی‌اش شد. یعنی او را در آب‌نمک خوابانده بودند تا اگر کسی انصراف داد، او به‌جای فرد انصراف دهنده وارد دانشگاه شود.

روز اولی که سر جلسه درس حاضر شد، از استادش پرسید که چطور می‌تواند وارد دکترا شده و دکترای تخصصی بگیرد؟ استادش، به او خندیده بود؛ درنتیجه هم‌کلاسی‌هایش هم به او خندیده بودند.

استاد گفته بود تو که با این رتبه و به‌عنوان نیروی ذخیره وارد دانشگاه شده‌ای، چطور جرئت می‌کنی درباره دکترا صحبت کنی؟ اما او رفت و دکترا گرفت؛ و حالا جزو معتبرترین کارشناسان تلویزیون و سخنرانان انگیزشی و توسعه فردی ایران است.

 • دکتر احمد حلّت

 

کارخانه تولید اطلاعات (آموزش آنلاین)

 

 

کارخانه تولید اطلاعات (آموزش آنلاین)

دکتر علیرضا آزمندیان در حقیقت اولین سخنران انگیزشی در ایران است که کلام‌شان خیلی نافذ هست. در انتقال دانش خودشان در مورد موفقیت فردی و خودباوری از متد خاصی استفاده می‌کنند. شیوایی کلام‌شان با برخورداری از شعر و آیه‌های قرآن زیبایی خاصی به کلام‌شان می‌بخشد.

برخی از فعالیت‌های این استاد عزیز :

 • دکترای مهندسی صنایع و سیستم‌ها از دانشگاه USC کالیفرنیا
 • بنیان‌گذار تکنولوژی فکر در ایران
 • سابقه ۱۲ سال تحقیق و تدریس در دانشگاه‌های آمریکا
 • نویسنده کتاب Think Yourself Successful که توسط انتشارات مگ‌گراهیل چاپ شده است , که توسط همین ناشر به زبان های انگلیسی ، چینی و عربی ترجمه شده است.
 • بنیانگذار مؤسسه علمی و فرهنگی تکنولوژی فکر از سال ۱۳۷۶
 • بزرگترین سخنران انگیزشی ایران از دید روزنامه وال استریت ژورنال(پر تیراژ ترین روزنامه اقتصادی آمریکا)
 • نویسنده چند کتاب فارسی از جمله چگونه راه سعادت را یافتم و زندگی در مسیر کمال و …
 • ۲۰ سال سابقه سخنرانی برای میلیون‌ها نفر در ایران و کشورهایی از جمله آمریکا،ایتالیا،آلمان،سوئد،کشورهای حاشیه خلیج فارس و …
 • برگزاری دوره های شخصیت سازی نخبگان از سال ۱۳۹۳ و آموزش بیش از هزاران نفر (نخبگان VIP،نخبگان طلایی و نخبگان پیشرفته)
 • برگزاری دوره تخصصی نخبگان مدرسان نوبل با موضوع تربیت استاد و سخنران با حضور ۳۵۰نفر دانشجو در سال ۹۷
 • عضو سابق هیئت علمی دانشکده فنی دانشگاه تهران

 

 

کارخانه تولید اطلاعات (آموزش آنلاین)

 

 

کارخانه تولید اطلاعات (آموزش آنلاین)

 

 • پزشک، مدرس دانشگاه ، مدیر خانه توانگری طوبی
 • تحصیلات تکمیلی : آموزش دیده در حوزه  روانشناسی عمقی DEPTH PSYCHOLOGY  از دانشگاه آکسفورد
 • مدرس روانشناسی شخصیت( مقطع کارشناسی ارشد )  در دانشگاه DUBAI و علوم و تحقیقات قزوین   و بهداشت زناشویی و شکوه همسرداری  در دانشگاه ( کارشناسی)
 • مدرس مهارتهای ارتباطی و تیپولوژی شخصیت در خارج دانشگاه
 • عضو پژوهشکده علوم شناختی ایران ICSS
 • مدیر خانه توانگری طوبی ( مرکز مطالعاتی )
 • مدیر مسوول مجله ” ازدواج مثبت
 • مدیر انتشارات خانه توانگری

۱۰ کارخانه‌دار برتر تولید اطلاعات در سال ۹۷ کدام سایت‌ها هستند؟

 

افراد دیگری که حتی با نداشتن مدرک تحصیلی مرتبط، تجربه‎ی خاص، سرمایه‎ی زیاد در چند سال اخیر ظهور کردند در عرصه‎های مختلف:

 • مهندس محمدرضا شعبانعلی : مدیر وب‌سایت متمم در حوزه آموزش آنلاین MBA

 

کارخانه تولید اطلاعات (آموزش آنلاین)

 

 

 • ژان بقوسیان مدیر سایت مدیر سبز فعال در حوزه‎ی آموزش بازاریابی و ایده کارخانه‎ی تولید اطاعات

 

کارخانه تولید اطلاعات (آموزش آنلاین)

نویسنده و مترجم بیش از ۳۵ کتاب با فروش بیش از ۲۵۰ هزار نسخه
– موسس و مدیر سایت مدیرسبز، سایت تخصصی آموزش بازاریابی برای مدیران با موفقیتی کم‌نظیر در کمتر از دو سال
– عضو هیات تحریریه مجلات موفقیت و خلاقیت
– کارشناس رادیو اقتصاد
– سخنران همایش استراتژی‌های بازاریابی اینترنتی همراه سخنرانان معروف جهان
– مدیرعامل شرکت بازارسازان مدیرسبز قرن
– سابقه همکاری با مطرح‌ترین مدرسان جهان از قبیل برایان تریسی، ریچارد دنی، مایکل لندر و …
– مهمان برنامه مستند کلید به عنوان کارآفرین موفق اینترنتی
– مشاور برندهای معروفی مثل ال‌جی، مبین‌نت، ایران خودرو، گاج و …

 

 • سید حسین عباس‎منش: مدیر سایت عباس منش فعال در زمینه‎ی روانشناسی موفقیت

 

کارخانه تولید اطلاعات (آموزش آنلاین)

 

 • محمد پیام بهرام‎پور: مدیر سایت بیشتر از یک نفر فعال در زمینه‎ی سخنرانی، فن بیان

 

کارخانه تولید اطلاعات (آموزش آنلاین)

 

 • علی صابریان: مدیر سایت خانه سرمایه فعال در حوزه‎‎ی سرمایه‎گذاری در بورس

 

کارخانه تولید اطلاعات (آموزش آنلاین)

 

 • سعید محمدی: مدیر سایت مطالعه شریف فعال در زمینه‎ی تندخوانی فانتوم

 

کارخانه تولید اطلاعات (آموزش آنلاین)

 

 • علی حاجی محمدی: مدیر سایت همیار وردپرس فعال در زمینه‎ی آموزش وردپرس

کارخانه تولید اطلاعات (آموزش آنلاین)

 

 • میثم حاجی محمدی: مدیر سایت پرشین حساب فعال در زمینه‎ی حسابداری

 

کارخانه تولید اطلاعات (آموزش آنلاین)

 

 • حسین طاهری: مدیریت سایت آژانس تبلیغاتی ۱۲۸ فعال در زمینه کمپین‎های تبلیغاتی

 

کارخانه تولید اطلاعات (آموزش آنلاین)

 

 • مهران منصوری فر: مدیر سایت مدیر وب فعال در زمینه آموزش بازاریابی اینترنتی

 

کارخانه تولید اطلاعات (آموزش آنلاین)

 

خیلی از این دوستان فقط با تکیه بر دانش‎شان و عدم ترس از برخورد مشتریان در این حوزه گام گذاشتند که تحولات غیرقابل  تصور مالی را ایجاد نمودند. شاید خیلی از افراد ترس از این داشته باشند که دیگر جایی برای فعالیت‎های من در این حوزه نیست و این یک طرز فکر کاملا اشتباه است و یک فرد نمی‎تواند به تمامی جنبه‎های یک بازار بزرگ در صنعت آموزشی بپردازد، پس همین الان دست به کار شوید و ایده‎ی مخصوص به خودتان را عملی نمایید.

اگر می‎خواهید در این حوزه گام بردارید همین الان زمان مناسبی برای شروع آن هست چرا که شما زودتر از دیگران از این منبع درآمدی جدید مطلع شدید.


21 پاسخ به “کارخانه تولید اطلاعات چگونه میلیونر کلیکی می‌سازد؟”

 1. واقعا دست‌تون درد نکنه که این دوره مدرسان آینده را تهیه کردید
  من خودم عضو شدم و تاجلسه پنجم هم مشاهده کردم یک دوره ی متفاوتی هست که دیدی جدی تری به حوزه ی آموزش داره
  بنابراین فقط در این بازار که برخی میایند و قصد سودجویی دارند
  هیچ ارزش پایداری را نخواهند توانست ایجاد کنند
  اما واقعا جای تقدیر داره که افرادی مثل مجموعه مدیر آینده چنین فعالیت‌های عام المنفعه ای رو در دستور کار دارند
  مقالات هم به اندازه یک دوره آموزش واقعا جامع هستند که به نکات ریزی اشاره می کند که ما سریع تر ما با این مبحث آشنا می‌شویم!

 2. مطالب‌تون خیلی مفیده کامل موضوع را به رایگان تشریح می کنید و این دوره رایگان مدرسان آینده هم تا جلسه ۵ دیدم خیلی عالی بود مطممئنا کسی جدی باشه میتونه خیلی کمک کنه

 3. سلام و تشکر از مطالب مفیدتون
  لطف می‌کنید بفرمایید چگونه می‌توانیم تعداد مشتریان واقعی را در یک حوزه فعالیتی برای تولید دوره‌های آموزشی پرفروش تعیین کنیم؟ اگر میزان مخاطبان در حوزه زیاد یا کم باشه به چه صورت عمل نماییم؟ یا چه میزان باید باشه تا اون حوزه را پرمخاطب و مقرون به صرفه برای تولید و فروش محصولات آموزشی بدانیم؟

  • در پاسخ به سوال خانم مینا رضایی باید اشاره بکنم که در شروع نمی‌توان کامل و دقیق تعداد مشتریان بالقوه در یک حوزه را دقیق تعیین کرد. ولی شما با استفاده از ابزارهای آنلاین مثل گوگل ترندز می‌توانید میزان جستجوی افراد در حوزه تخصصی خودتون را رصد کنید. ببینید در فضای انلاین افراد به دنبال چه عبارت‌ها و واژه‌های کلیدی را جستجو می‌کنند حتی شما می‌توانید تعیین کنید در چه بازه‌ی زمانی و در کدام کشورها آن را جستجو می‌کنند.
   البته باید حداقل یک هفته تا ۱۰ روز را به آن اختصاص دهید. در ابتدا هم باید عبارات مورد جستجوی افراد در آن حوزه را حدس بزنید سپس به گوگل مراجعه کنید و آن کلمات را جستجو نمایید. در پایان صفحه اول عبارتهای پیشنهادی در آن حوزه را نیز مشاهده خواهید کرد و آنها را یاداشت نمایید. در گوگل ترندز آنها را جستجو نمایید. بعد به تعداد رقبا در آن حوزه، مجله‌های مرتبط و تخصصی، اپلیکیشن‌های تولید شده در آن حوزه حتی کتاب‌های پر فروش در کل دنیا هم نیز نگاهی بیندازید تا چشم‌انداز کسب و کارتان هم تا حدودی در ذهن‌تان شکل بگیرید.
   بعد که مشاهده نمودید تعداد جستجو ها در آن ماه در کل عبارات جسجو شده بیشتر از ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ نفر است می‌توانید یک محصول آموزشی ۱۵ دقیقه‌ای را تهیه نمایید و در شبکه های اجتماعی اشتراک ویدیو مثل آپارات، یوتیوب، نماشا، تماشا ، اینستاگرام و تلگرام منتشر نمایید. تا میزان بازدید را مشاهده نمایید.
   اما برای این که دقیق تر به این موضوع مسلط شوید بهترین روش حداقل صرف ۱۰۰ دلار در گوگل ادوردز هست که بتوانید واقعا میزان حجم جستجوی عبارات کلیدی را دریابید.

 4. با سلام
  سوالم این هست که پیشنهاد شما برای تهیه پرینتر جوهر افشان کدام نوع است! آیا الزامی است که محصولات روی دی‌وی‌دی ارسال شود؟

  • گزینه بهتر در حال حاضر پرینتر جوهرافشان اپسون مدل L805 که خودش هم فول اسکرین چاپ می‌کنه و نیازی به کاتر برای برش کناره‌های سفید ندارید! پرینتر جوهرافشان «L805» که به تانکر جوهر مجهز شده است، شعار خود را پرینت ارزان گذاشته است. این پرینتر رنگی که به‌صورت اختصاصی برای چاپ عکس طراحی شده، برای صرفه‌جویی در هزینه‌‌های چاپ، تانکر جوهر را در سیستم خود جای داده و به اتصال بی‌سیم مجهز شده است. این پرینتر قادر است به‌راحتی عکس‌هایی باکیفیت را روی کاغذ عکس چاپ کند. این دستگاه برای استفاده‌ی عکاسان ایدئال است و علاوه‌بر چاپ عکس، قابلیت‌های دیگری مانند چاپ روی CD یا DVD را ارائه می‌دهد.
   اما در مورد اینکه چرا باید محصولات فیزیکی تولید کنید! در شروع کار افراد حس خوبی نسبت به آموزش‌های دانلودی ندارند انگار که هیچ محصول قابل لمسی را دریافت نکردند! چون بیشتر مخاطبان شما خارج از تهران و حتی شهرهای دورافتاده حضور دارند ممکن است به اینترنت پر سرعت دسترسی نداشته باشند! البته می۲توانید با استفاده از ویدیو استریمینگ این مشکل را حل کنید که بحث کاهش کیفیت جدی هست!(متناسب با سرعت اینترنت)
   البته در شروع این کار خیلی ضروری هست در ادامه تعداد خریداران دانلودی بیشتر باشد مثل سایت آقای عباس منش می‌توانید آن را به صورت آنلاین ارایه دهید! البته خیلی از افراد هستند که هنوز می‌خواهند محصولات فیزیکی شما را خریداری نمایند که می‌توانید ترکیبی بفروشید هم به صورت دانلودی و هم به صورت ارسال پکیج دی وی دی!
   باید افراد رو ترغیب کنید که به صورت آنلاین در وبینارهای شما شرکت کنند تا مزیت دسترسی سریع به آموزشها را دریافت نمایند! مزیت دیگر برگزاری وبینار ها این هست که فارسی زبانان خارج از ایران نیز می‌توانند در آنها شرکت نمایند! در هر بار اگر بتوانید اطلاعات آموزشی با کیفیت را به مخاطب ارایه دهید بالطبع افراد زیادی آموزش‌های شما را دنبال خواهند کرد!

 5. سلام خیلی مطلب مفیدی بود تشکر می‌کنم از شما جناب پیران
  در مورد دوربین فیلم‌برداری هیچ سر رشته ای ندارم!
  از شما درخواست داشتم لطفا بنده را در این زمینه یاری بفرمایید،
  چه دوربینی را تهیه کنم که در اینده دچار پشیمانی نشوم!

  • مدیر آینده عزیز دوربینی که در مقاله هم به آن اشاره کردم، طبق تجربیات شخصی خودم بهترین انتخاب ‌می‌تواند باشد. دوربین دیجیتال و DSLR کانن مدل نیمه‌حرفه‌ای EOS 80D می‌توانید به صورت حرفه‌ای از آن استفاده کنید مخصوصا افراد آماتور که هیچ اطلاعات فنی زیادی ندارند واقعا بهترین انتخاب است در پایان سال ۹۶ حدود قیمیتی ۵/۵ میلیون داشت الان به علت نوسانات دلار همراه با لنز به قیمت ۷میلیون به بالا عرضه می‌شود. البته شما می‌توانید از مدل‌های سه رقمی کانن نیز استفاده کنید! نیکون هم انتخاب خوبی است که برخی مدل‌هاش واقعا تصاویر با کیفیتی را ارایه می‌دهند!
   اگر در حال حاضر سرمایه کافی ندارید حتمن با استفاده از اجاره استودیو و یا حتی دوربین ۸۰D کارهاتون رو انجام دهید!
   دوستان عزیزی هم که واقعا هم توانایی خرید دوربین دیجیتال ندارند! بهترین گزینه استفاده از موبایل‌های هوشمندی است که خیلی راحت می‌توانید از آنها استفاده کنید!

 6. آیا حتماً باید توی یک حوزه، باید وارد بشوم! چون به چند حوزه مختلف علاقه دارم! تو اون حوزه ها هم اطلاعات و تجربیاتی دارم که میتونم در تولید محصولات خوب ازشون استفاده کنم!
  در صنعت تجربه دارم و خیلی هم به رشته تحصیلی‌ام علاقه مندم. دوست دارم تو این زمینه کار کنم ولی مطمئن نیستم که این حوزه با توجه به رکود صنایع در حال حاضر به اندازه حوزه هایی مثل آموزش موفقیت یا آموزش روش های کسب و کار و کسب درآمد عالی، مخاطب و طرفدار داشته باشه که بتونم ازش کسب درآمد عالی و رویایی کنم و مثل شما موفق بشم.
  از طرفی از سالها پیش مطالعاتی در حوزه علم موفقیت داشتم و کتابهای افراد سرشناس این حوزه (خصوصاً کتاب های آنتونی رابینز) رو مطالعه کردم و به این حوزه هم علاقه دارم ولی هیچ تخصص و مهارتی در این حوزه ندارم که بخوام به دیگران آموزش بدم.
  لطف میکنید راهنماییم کنید تا بتونم حوزه فعالیتم رو با اطمینان خاطر انتخاب کنم. ممنون از مدیر آینده

  • در پاسخ به سوال آقا میثم هم باید همان مواردی را که در کامنت قبلی گفتم باید مد نظر داشته باشید! اما بهتر که تخصص و علاقه را در اولویت بالاتر قرار دهید تا زودتر به نتیجه برسید! یکی از دلایل موفقیت کارخانه‌دارهای اطلاعات این است که بازار تخصصی خودشان را به افراد دیگری که در این حرفه تخصص نداشتند ارایه دادند و موفقیت بسیار عالی رو کسب کردند اگر مثال بخواهم بزنم آقای علی حاجی محمدی به جای آموزش به برنامه‌نویسان و فارغ التحصیلان رشته‌ی نرم افزار بازارشان را به سمت بازاری سوق دادند که مدیران کسب و کار و یا افرادی هستند که در یک رشته‌ی دیگر فارغ التحصیل شدند!
   موضوع بعدی انتخاب یک موضوع عمومی است که مصداق واقعی این مثال آقای سید حسین عباس‌منش هستند که با انتخاب روانشناسی ثروت توانستند آموزش را به هر رشته، با هر شغلی، جایگاه اجتماعی، سنی و موقعیت جغرافیایی ارائه دهند. چون افراد بسیاری هستند که چنین آموزش‌هایی را دنبال می‌کنند.

 7. با سلام
  اگر تخصصی داریم با تبدیل آن به کتاب، محصولات آموزشی، کارگاه، سمینار و دوره آنلاین درآمد قابل‌توجهی کسب کنیم.
  که موضوع اصلی علاوه بر تخصص، تولید محتوای جذاب تا بازاریابی حرفه‌ای و فروش محصولات اموزشی را باید در نظر گرفت. البته با داشتن مهارت‌های لازم، تلاش و پشتکار می‌توان به موفقیت این افراد دست یافت. ولی به نظرم خیلی سخته که هر فردی بتونه به این حد رشد کنه
  ممنون از مدیر آینده و مطالب مفیدتون

 8. سلام خیلی مطلب عالی بود!
  ای کاش در مورد هر کدوم توضیحاتی رو می دادید که بهتر با روند پیشرفت این افراد آشنا می‌شدیم!
  من هیچ تخصص و دانش خاصی ندارم؛ ولی به موضوعی علاقه دارم و میخواهم در آن فعالیت کنم! ولی با این وجود بازم تخصص ندارم؛ چیکار کنم تا تخصص و دانش کافی را کسب کنم؟ چه جوری برای سایت خودم محتوا تولید کنم؟ تو رو خدا کمکم کنید. بگید چطوری در این زمینه استاد درجه یک بشیم و درآمد کسب کنیم.

  • جناب آقای امین درستی عزیز ببینید اگر تجربه و مهارت کافی در یک حیطه ندارید! قبل از هر کاری اولین چیزی که باید در وجو خوودتون کشف کنید میزان علاقه به یک کار خاص است بهترین روش ایجاد رضایت درونی در آینده شغلی و کسب و کاری است. شما با رصد کردن سه ماه رفتار خودتان در طول سه ماه آینده یا گذشته می‌توانید به این موضوع پی ببرید. اگر می‌بینید که سفر رو خیلی دوست دارید و تو این مدت سه ماه حداقل به مناسبت‌های مختلف ان را تکرار کردید می‌توانید آن را دقیق بررسی نمایید. برای اینکه بتوانید به میزان علاقه خودتان در آن حوزه پی ببرید، حتمن ویژگی‌های اصل خودتان را که حداقل سه تا و حداکثر ۵ تا هست رو شناسایی کنید.
   مثلا اگر می‌بیند همیشه می‌خواهید بیرون و تو مسافرت باشید با دیگران ارتباط برقرار کنید، با مسافرتهای طولانی نه تنها خسته نمیشید بلکه انرژی می‌گیرید. اما این رو برای یه مدت تست بکنید تا ببینید واقعا این طوری هستید یا نه انرژی تون هدر نمیره. در سه ماه باید تصمیم نهایی تون را در آن زمینه بگیرید.
   برنامه‌های شما می تونه معرفی صنایع دستی شهرها و کشورهای مختلف باشد یا امکاناتی رو نحوه دریافت ویزای کاری و تحصیلی و سرمایه‌گذاری شروع بشه که خودتون البته باید اطلاعات مناسبی رو باید به دست آورید. حتی جاهای دیدنی یک شهر و طبیعت آن را شناسایی کنید ، بعد اسپانسر جذب کنید. ایده های مختلف حتی می‌توانید هر سال یک دیتابیسی از رستوران‌ها، هتلها، مکان‌های دیدنی را با عضویت سالیانه ایجاد نمایید. یا نحوه‌ی سفرهای کم هزینه را طراحی کنید، یا یافتن افرادی که دوست دارند به صورت گروهی با هزینه های کمتر مثل شما سفر کنند. باید زمان بذارید و همه این‌ها رو شناسایی کنید.
   به نظرم یافت ایده چندان سخت نیست نحوه ایجاد فرصت از این ایده و مهم تر از آن نحوه معرفی و بازاریابی اون هست که اهمیت زیادی دارد.

 9. سلام
  من یه دانش آموز هستم و امسال سال آخر هستم. خیلی دوست دارم که وارد کسب و کار آموزشی بشم به نظر شما در چه حوزه‌های وارد شوم بهتر است؟

  • مهم‌ترین فاکتور در موفقیت کارآفرینی آموزشی، داشتن علاقه‌، مهارت و تخصص کافی، بازار هدف مناسب است. که باید ۶۰ درصد زمان کاری خود را به بازاریابی محصولات آموزشی اختصاص دهید! بنابراین برای پاسخ به این سوال این چند تا معیار را به خوبی باید بررسی کنید! اگر بازار مناسب با تعداد مشتریان کافی، علاقه و تخصص دارید. بالطبع آینده بهتری برای شما در این عرصه فراهم خواهد شد.

 10. با سلام و تشکر از شما جناب آقای پیران استاد عزیز
  به نظر شما چگونه محصول آموزشی مون را تبلیغ کنیم تا فروش‌مان افزایش یابد؟ در صورت امکان چندتا سایت ایرانی معرفی کنید که برای تبلیغ بنری و کلیکی معتبر باشند!
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • با تشکر از آقای حمید طالب زاده که به مدیران آینده پیوستید!
   در مبحث تبلیغات کلیکی و بنری سایت‌های زیادی هستند که فعالیت می‌کنند اما اگر در شروع راه هستید از سایت‌های که خدمات خوبی رو به مشتریان ارایه می‌دهند و راهنمایی می‌کنند دوستان کلیک یاب و یکتانت هستند که واقعا در این زمینه راهنمایی های خوبی را می‌توانند برای شما انجام دهند در آینده نزدیک حتمن مقاله‌ی معرفی این افراد رو در اختیار شما بزرگواران قرار خواهم داد تا از آن استفاده نمایید.
   اما یک حالت بهتر برای شروع کار این هست که شما شروع به ارتباط گرفتن با سایت های بازدید روزانه ۵۰۰۰ نفر به بالاست که همزمان اگر بتوانید با حداقل ۳ سایت صحبت کنید که ۱۵ یا ۱۰ روز تبلیغ شما را در سایت شون قرار دهند بالطبع بهترین نتیجه را در این حالت دریافت خواهید کرد و از بودجه تبلیغاتی تون به بهترین شکل استفاده می‌کنید!
   البته باید انتظار معجزه نداشته باشید افرادی که مراجعه می‌کنند سعی کنید با یک ویدیوی رایگان به همراه توضیح کامل در اختیار شان با دریافت ایمیل و نام و نام خانوادگی قرار دهید تا در چند ماه آینده از محصول و خدمت شما استفاده کنند. البته باید توجه کنید که یک عده از افراد سریع خرید می‌کنند از شما ولی خیلی ها حداقل ۱۵ الی ۱۰۰ روز طول می‌کشد تا اولین خریدشان را از شما انجام دهند!
   یعنی باید همیشه برنامه منسجمی را برای تبلیغ محصول و خدمت خودتان داشته باشید!
   اون آموزش رایگان هم در حدی باشد که افراد را واقعا مجاب کند که شما را کشف کردند!
   یعنی به درو از فریب افراد باید محصول با کیفیت و مهمی را ارایه دهید و سریعتر تنوع محصولاتی خود را از رنج های پایین به بالا تولید نمایید!

 11. با سلام خیلی عالی بود ، تشکر می‌کنم از مطالبی که در مدیر آینده منتشر می‌کنید!
  من در زمینه سیستم مدیریت کیفیت ( استاندارد iso ) در دانشگاه مشغول به کار هستم. بسیار هم طبق گفته شما به کارم علاقمند هستم! خیلی دوست دارم تجارب و اطلاعاتم را به صورت حرفه ای در اختیار افراد دیگر قرار بدهم! از آنجایی که خودم چندی پیش در مورد موضوعی در این زمینه دنبال راه حل میگشتم اما تنها به یک یا دو سایت دست پیدا کردم که اطلاعات کلی در این زمینه می‌داد و آن چیزی که مد نظرم بود را ارائه نمی‌دادند و این ایده به ذهنم رسید که در این زمینه فعالیت کنم تا بتوانم به افرادی که در این زمینه مشغول به کارند کمکی کرده باشم . اما نمیدونم از کجا باید و چگونه شروع کنم و ممنون میشم به من کمک کنید جناب پیران عزیز

  • اگر مشکل‌تون نحوه‌ی ارایه هست که به فرمت‌های مختلف آن در مقاله اشاره کردم! بهترین شروع هم تهیه آموزش‌های ویدیویی کوتاه نهایت ۱۰ دقیقه است. در شبکه‌های اجتماعی ویدیویی مثل آپارات و یوتیوب و … منتشر کنید! داشتن وب سایت خیلی الزامی است اگر واقعا تو کارتون جدی هستید اولین کار انتخاب نام تجاری مناسب و ایجاد وب سایت هست. اما اگر نمی‌خواهید با تکنیک‌های فنی درگیر بشید می‌توانید آن را به شرکت‌هایی مثل ما برون سپاری کنید!
   یا در سایت‌هایی مثل فرانش آموزش‌های خودتان را که حداقل چند قسمت آن به صورت رایگان در اختیار افراد قرار گیرد! در ادامه با قیمت مناسب بالطبع پایین می‌توانید آن را ارایه دهید چون رقبا هم هستند و به دنبال فروش محصولات خودشان هستند!
   پس معتقدم که اگر می‌تونید فردی را که به وردپرس آشنایی دارد رو استخدام کنید یا با دور کاری و پرداخت حقوق مناسب سایت‌تان را راه‌اندازی کنید! یا خودتان شروع به یادگیری آموزش وردپرس و راه‌اندازی وب سایت نمایید!
   البته در حال حاضر دارم دوره‌ی آموزشی رازهای فاش نشده میلیونرهای کلیکی را به همین منظور آماده می‌کنم! حتمن در آن دوره هم شرکت نمایید!

 12. با سلام
  یک سوال هر چند وقت یک‌بار ذهنم می‌آید که باعث کاهش سرعت رشد کسب و کارم میشه. وقتی من چند تا سایت رقیب با محتوای تقریبا یکسان که من هم جزوشون هستم می‌بینم که همانند من در حوزه فعالیتی یکسانی دارند تولید محصول آموزشی می‌کنند، آیا در این حالت کسی میاد از محصولات سایت من خرید کنه؟ هر از گاهی که رقبای خودم رو رصد می‌کنم دلسرد می‌شوم شما در این مورد چطور می‌تونید راهنماییم کنید!
  واقعا خیلی دوست دارم پیشرفت کنم و این نا امیدی سرعتم رو کند می‌کنه!

  • چیزی که معتقدم به آن هر چقدر رقابت در یک حوزخ بیشتر باشد نشان دهنده اهمیت اون بازار هدف است؛ نه تنها نباید نا امید بشوید بلکه باید مشتاق‎تر محصولات آموزش خود را تواید نمایید. اما توصیه اصلی من انتخاب گوشه‌ای از بازار هست که به افراد خاصی در آن حوزه ارایه دهید یعنی هر چقدر به خواسته‌ها ونیاز آموزشی این افراد برنامه‌ریزی نمایید حتی محصولات تان را با قیمت خیلی مناسبی ارایه دهید. هیچ وقت در شروع به دنبال سرویس‌دهی به تمامی سطوح بازار هدف نباشید. در قیمت‌گذاری نهایت دقت را به خرج دهید. همچنین در آن حوزه به یک مرجع و متخصص تبدیل شوید. سعی کنید به روز‌ترین مطالب را خودتان یافته و اگر به زبان تسلط ندارید سایت‌هایی مثل worldtranslator با قیمت مناسبی ترجمه کنید. البته حتمن بارها ویرایش کنید و نت‌برداری رو هم طبق روالی که گفتم فراموش نشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدرسان آینده بهای موفقیت کسب و کارشان را پرداختند و پرداخت می کنند!

دو ماراتن مدیریت هوشمندانه یک وب سایت‎ کسب و کار

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مشاوره ساخت کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی (تلفنی)

مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
فرمت دوره: مشاوره تلفنی
مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

خرید کتاب زندگی خود را طراحی کنید!+ ارسال رایگان

کتاب «زندگی خود را طراحی کنید» پرفروشترین کتاب سال ۲۰۱۶ در آمریکاست. برای داشتن یک زندگی شاد و موفق حتما لازم نیست تغییرات بزرگی در زندگی ایجاد کرد، گاهی با یک تغییر نگرش و راه حل ساده می توانیم «زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم.»

ورود مدرسان آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع مدرسان آینده بپیوندید

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

سوالات خود را با ما در میان بگذارید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی
X